Projekt obserwatorium

Zajęcia dla uczniów i wychowanków

Od końca października 2017 r. w Pałacu Młodzieży i w czterech tarnowskich szkołach realizujących projekt Obserwatorium Ekonomiczne Uczniów Tarnowskich Szkół Podstawowych odbywają się zajęcia edukacyjne dla uczniów oraz wychowanków tych placówek oświatowych.

W szkołach realizowane są 2 rodzaje dodatkowych 20 – godzinnych zajęć edukacyjnych:

  • zajęcia „Przedsiębiorczość Jasia i Małgosi” – dla uczniów kl. 1-3 szkoły podstawowej,
  • zajęcia „Na tropach ekonomii” - dla uczniów kl. 4-6 szkoły podstawowej.

Oferta 20 - godzinnych zajęć pozaszkolnych Pałacu Młodzieży w ramach projektu: „Przedsiębiorczość Jasia i Małgosi” i „Na tropach ekonomii” skierowana jest do chętnych dzieci oraz młodzieży szkół podstawowych z Tarnowa i okolic, czyli wychowanków tej placówki oświatowej.

W wyniku pracy uczniów i wychowanków młodszej grupy wiekowej powstają collage „Pieniądze wczoraj i dziś”, „Jestem przedsiębiorczy” oraz Dzienniczki "Ekonomia wokół mnie", w których Wróżka Ekonomia wprowadza dzieci w niezwykły świat ekonomii.

Uczniowie i wychowankowie uczestniczący w zajęciach „Na tropach ekonomii” prowadzą Notesy „Obserwator ekonomiczny", a także opracowują w 3-osobowych zespołach lapbooki o tematyce ekonomicznej/finansowej.

Powyższe zajęcia w szkołach i Pałacu Młodzieży są realizowane wg scenariuszy opracowanych przez nauczycieli tych placówek oświatowych.

Logotypy projekt

2021 CSK Tarnów - Centrum szkoleniowe | Polityka prywatności | Klauzula informacyjna